Burun estetiği ameliyatı sonrasında rötuş ve düzeltme için ikincil ameliyatlar gerekebilmektedir. Geçirilmiş burun ameliyatıyla ilgili memnuniyetsizliklerde yapılacak cerrahilere ‘revizyon’ yani düzeltme burun estetiği denir. Genel prensipler burun estetiğiyle aynı olmakla birlikte genellikle teknik zorluk seviyesi daha yüksek ameliyatlardır.

Bu ameliyatlarda kullanılacak kıkırdak genelde bir önceki ameliyatta kullanılmış olduğundan sıklıkla kulak veya kaburga kıkırdaklarına yönelmek gerekebilir. Kulak ve kaburgadan kıkırdak almak gerektiğinde hastaların aklına ilk gelen ve en sık sorulan soru şudur: Belli olur mu ? Kaburga için cevap vermek gerekirse bu kıkırdak en fazla 5 cm lik bir kesiden yapılmakta, kaburga alındıktan sonra bu kesi itina ile dikilmekte ve belli olmamaktadır. Kadın hastalarda meme bitiş çizgisinin altına gizlendiğinden görünmemekte, erkek hastalarda ise özellikle göğüste kıl olan erkeklerde belli olmamaktadır. Sağ ve solda bir düzineye yakın kaburga olduğundan alınan kaburga parçası insanda herhangi bir eksiklik yaratmamaktadır. Kulakta ise kıkırdak alındıktan sonra kulakta fonksiyonel bir problem oluşmamaktadır.

Geçirdiğiniz burun estetiğinin neticesiyle ilgili şikayetleriniz ve düzeltilmesini istediğiniz fonksiyonel ve kozmetik durumlar için 0533 964 6808’dan Whatsapp mesajıyla benimle iletişime geçebilirsiniz. (Hasta ameliyat sonuçlarımı internette paylaşıyorum, ancak geçmiş ameliyat sonuçlarımı görmeyi muayene sırasında benden talep edebilirsiniz.)